Сутність прийнятої судової реформи

Вплив документу на юридичну складову українського суспільства

Третього жовтня парламент проголосував «за», як її вже охрестили експерти та аналітики, «історичну» пенсійну реформу.

Так сталося, що останнім часом в нашій країні слово «реформа» вже набуло значення посилення тиску на населення та спроб загнати людей в ще більш вузькі рамки життя, чи то існування. Кожна з трьох анонсованих реформ (медична, пенсійна,судова) стали флагманами відпрацювання українськими парламентарями грошей наданих МВФ.

Тож, спробуємо окреслити ключові положення прийнятої судової реформи для розуміння її впливу на українське суспільство.

  1. Всі кримінальні провадження проти осіб, які вчинили злочини під час побиття та розстрілу Майдану будуть закриті. Люди не дочекаються покарання винних.
  2. Також будуть закриті всі кримінальні провадження проти осіб за хабарництво, нецільове використання державних коштів та розкрадання держави.
  3. Особи, яких затримали на отриманні хабара, на місці вбивства, крадіжок – всі вийдуть із СІЗО, бо по ним прокурори мають або закрити кримінальні провадження, або негайно направити їх на розгляд в суд. Розслідування кримінальних проваджень не може тривати більше 6 місяців. Якщо мова йде про злочини середньої тяжкості – то це 3 місяці.

В реальному житті ці положення будуть виглядати так:

  1. Слідчі фізично не будуть встигати розслідувати кримінальні провадження, бо осіб не будуть визнавати потерпілими.
  2. Корупційні справи та великі фінансові махінації не будуть розслідувати, бо не вистачить 6 місяців на проведення всіх слідчих дій.
  3. Високопосадовці, судді будуть уникати відповідальності, бо їм буде достатньо переховуватись 6 місяців.